ЛШ: Челзи и Јуве во фокусот, Баерн – Валенсија дерби во сенка

Loading...

Вечерва од дуелите во Лигата на Шампионите се чини дека дерби е мечот помеѓу екипите на Челзи и Јувентус, додека пак дерби-натпревар во сенка ќе биде дуелот помеѓу Баерн и Валенсија.

„Кога сте голем клуб како во примеров Челзи, тогаш секогаш сте под притисок за постојано да победите, да освоите повеќе трофеи и слично. Сите беа среќни што конечно беше доведен трофеот на Стемфорд Бриџ, но, сепак тоа е минато. Ние го направивме успехот, продолжуваме понатаму целејќи кон нови успеси“ изјави Роберто Ди Матео.

Вечерашни средби…

Барселона-Спартак М.

Челзи-Јувентус

Манчестер ј.-Галатасарај

Шахтјор-Нордсјиланд

Лил-Бате Б.

Баерн М.-Валенсија

Селтик-Бенфика

Брага-Клуж

loading...
Loading...