22 факти за славните личности кои не сте ги знаеле

Loading...

Овие факти се предобри за да не ги прочитате. Интересно е какви се работи не знаеме за познатите личности. Мал мамец: нечиј татко бил платен убиец.1.Елвис Присли бил природно со руса коса, но ја бојадисувал уште од средношколските денови.
2.Марк Валберг има одлежано 46 денови во затвор поради напад. Во инцидентот двајца луѓе ослепеле.
3.Џејмс Духан, ѕвездата од „Ѕвездени Патеки“, учествувал во Втората Светска Војна, убил двајца германци на Денот Д, и бил застрелан дури шест пати.
4.Џони Кеш во 1953 напишал роман насловен како „Холографскиот Танчер“.
5.Роб Ригл, кој е успешен американски комичар, служел во американската морнарица 22 години.

 
6.Мартин Лутер Кинг бил стратвен фан на “Ѕвездени Патеки“.
7.Левото око на Дејвид Боуви е трајно проширено по една тепачка кога имал 15 години.
8.Хитлер за своите мустаќи изјавил: „Сега не се модерни, но ќе бидат бидејќи јас ги имам!“

9.Брус Дикенсон покрај тоа што бил вокалист на Ајрон Мејден, бил и светски првак во мечување.
10.Стив Џобс решил да стане веган оти мислел дека нема да мора да се тушира повеќе.
11. Во 70тите години, Бил Муреј бил уапсен бидејќи с еобидел да прошверцува 10 килограми марихуана во Чикаго.

 
12.Бил Гејтс манипулирал со школските распореди со цел да биде единствено момче на час со девојчиња.
13.Грета Гарбо се допишувала со Хитлер. Има изјавено дека да не била војната така опасна, ќе отишла да се сретне со него и ќе го убиела, и никој немало да дознае дека тоа била таа.

14.Пред да стане славен, Стив Бушеми бил пожарникар. Помагал при инцидентите на 11ти Септември 2001.
15.Мајкл Џордан заработува од рекламите за Најк повеќе од сите малезиски работници кои ги прават патиките заедно.
16.Таткото на Боб марли бил англичанец од бела раса.
17.Џејмс Ерл Џонс е познат по својот уникатен глас, но како мал многу се преплашил од нешто и не зборувал се до осмата година.

 
18.Теодор Рузвелт читал по една цела книга на ден.
19.Николас Кејџ чувал октопод как милениче и му ги проучувал движењата.

20.Астронаутот Баз Алдрин направил рап песна со Снуп Дог за неговото слетување на месечината 40 години по настанот.
21.Вториот американски претседател, Џон Адамс, во белата куќа имал милениче – куче по име Сатана.
22.Таткото на актерот Вуди Харелсон бил платен убиец.1.Елвис Присли бил природно со руса коса, но ја бојадисувал уште од средношколските денови.
2.Марк Валберг има одлежано 46 денови во затвор

loading...
Loading...