Стартува новата сезона во ЛЕ, Атлетико ја брани титулата

 

Четврток е резервиран за натпреварите од првото коло во Лига Европа, кое носи две интересни средби, Фенербахче против Олимпик Марсеј и Тотенхем против Лацио.

Во Лига Европа, во фазата по групи, ќе стартуваат 48 екипи, а титулата ја брани екипата на Атлетико Мадрид.

Македонија, оваа сезона, во второто според квалитет европско фудбалско натпреварување ќе биде претставена со шестмина актуелни и еден поранешен репрезентативец: Горан Пандев (Наполи), Агим Ибраими (Марибор), Дарко Тасевски (Кирјат Шмона), Александар Лазевски (Партизан), Иван Тричковски (Бриж), Даниел Георгиевски (Стеауа) и Игор Митрески (Нефчи).

Група А:
Удинезе-Анижи
Јанг Бојс-Ливерпул

Група Б:
Хапоел Тел Авив-Атлетико Мадрид
Викторија Плзен-Академика

Група Ц:
АЕЛ Лимасол-Борусија Менхенгладбах
Фенербахче-Олимпик Марсеј

Група Д:

Бордо-Бриж
Маритимо-Њукасл

Група Е:
Копенхаген-Молде
Штутгарт-Стеауа

Група Ф:
Дњепар-ПСВ Ајндховен
Наполи-АИК Стокхолм

Група Г:
Генк-Видеотон
Спортинг Лисабон-Базел

Група Х:
Интер-Рубин
Партизан-Нефчи

Група И:
Атлетик Билбао-Кирјат Шмона
Олимпик Лион-Спарта Прага

Група Ј:
Марибор-Панатинаикос
Тотенхем-Лацио

Група К: 
Баер Леверкузен-Металист
Рапид Виена-Розенборг

Група Л:
Твенте-Хановер
Леванте-Хелсинборг. 

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: