Евро-голот на Чави ја скрши Гранада

Loading...

 

Екипата на Барселона и по петтото коло во Примера, го задржа максималниот ефект, откако со многу мака, забележа победа над Гранада со 2:0.

Победата на Каталонците им ја донесе Чеви со прекрасен гол во 87-та минута, победата на Барса ја завери Гомес со авто гол во 92-та минута. 

Барселона ја запиша 18-9-та победа во истот толку натпревари против Гранада одиграни на „Камп Ноу“. 

Екипата на Тито Виланова имаше проблеми во текот на целиот меч, против одлично организираната Гранада, а голамнот на овој тим Тони одбрани најмалку пет зицери. 

Домаќините максимално ја искористија предноста на свој терен Сарагоса ја совлада Осасуна со 3:1, Селата го победи Хетафе со 2:1, додека Бетис забележа минимална побед аод 1:0 над Еспањол.

 

Макфакс

loading...
Loading...