(ФОТО/ВИДЕО) Десетката за кој друг, ако не АЛЕСАНДРО ДЕЛ ПИЕРО!!!

Фудбалската легенда на тимот на Јувентус и официјално како што се најавуваше претходно во својот нов клуб Сиднеј ќе го носи дресот со број 10.

Повеќе од 2 000 фанови дојдоа да го проследат претставувањето на тимот, истите тие го поздравија Дел Пиеро, фудбалската легенда на Јуве.

„Среќен сум поради тоа што сум опркужен со многу добронамерни луѓе, се надевам дека ќе ја освоиме титулата и со самото тоа на некој начин ќе им се заблагодарам на сите за поддршката“ изјави Дел Пиеро.

Пронајдете не на следниве мрежи: