Пронајден е мртов маж во Битола

Мртов маж бил пронајден вчера околу 17 часот во својот дом на улицата „Браќа Миладинови“ во Битола.Станува збор за 53-годишниот Б.Д  од Битола, на телото не се пронајдени никакви траги од насилство.
Полицијата извршила увид на местото. 
Од страна на Јавен обвинител наредена е обдукција врз телото на починатиот.Станува збор за 53-годишниот Б.Д  од Битола, на телото не се пронајдени никакви траги од насилство.
Полицијата извршила увид на местот

Пронајдете не на следниве мрежи: