Сантос победник во Копа Судамерикана

 

Бразилскиот Сантос е победник во Копа Судамерикана, натпреварување кое е пандан на Лига Европа. Сантос во финалето го победи Универзидад де Чиле со 2:0.

Бразилскиот тим поведе преку Нејмар во 27-та минута, а истиот играч во финишот на првиот дел промаши пенал. 

Конечниот резултат го постави Андре во во финишот на натпреварот, откако претходно Сантос ги издржа сите налети на противникот да стигне до израмнување.

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: