Роналдо ќе продолжи во ПСЖ?

Loading...

Шпанските медиуми веќе пренесуваат дека наводно се во тек преговори помеѓу Реал Мадрид и екипата на ПСЖ, според неофицијалните информации, преговорите се започнати, а медиумите во Шпанија веќе шпекулираат дека Роналдо барал БАРЕМ 12 милиони фунти годишна плата.

Шпанските медиуми започнаа со акција низ нивниот простор, наводно според тоа како тие пренесуваат, Кристиано Роналдо е на чекор до договор со ПСЖ, а се вели дека тимот на Реал веќе ги почнал преговорите со екипата на ПСЖ.

Според тоа, како пренесува шпански „Спорт“, неофицијално Кристиано Роналдо сакал плата околу 12 милиони фунти годишно.

loading...
Loading...