(Видео): Еве зошто Лукас Моура е ГОЛЕМ ФУДБАЛЕР…

Новиот фудбалер на ПСЖ ги игра последните месеци во Бразилскиот шампионат и остава маестрални впечатоци, покажува и докажува дека е огромен потенцијал и пред се, професионалец.

Имено, по натпреварот со Коритиба, Моура пријде до трибината со желба да и го подари дресот на една своја навивачка, навивачка која очигледно најомилен фудбалер и е Моура.

Во тој момент се насобраа навивачи на Коритиба кои ја натераа девојката да го врати тресот на спротивниот тим. Сепак, Моура почека гужвата да се расчисти за да и го даде дресот.

Пронајдете не на следниве мрежи: