Јуве во трка за ангажман на Нани

За Португалецот почнаа да влегуваат повеќе фудбалски тимови во игра за неговиот потпис, како што претходно излезе информација, во трката влезе Интер, а медиумите во Италија на големо најавуваат дека тимот на Јувентус сериозно е заинтересиран за неговите услуги.

Португалецот Нани е незадоволен од статусот во екипата на Јунајтед, тоа е факт, а од друга страна раководството на екипата на Манчестер Јунајтед сака што побргу да го реши неговиот статус, првата прилика би била во јануарскиот преоден рок.

Медиумите на Островот, велат дека Јунајтед би можел да се договори со Интер, и да направи трампа на Нани со Снајдер.

Пронајдете не на следниве мрежи: