ФОТО: Четири решенија за новиот изглед на „Сантијаго Бернабеу“

 

На неделното собрание на Реал Мадрид биле претставени идејните решенија за идниот изглед на новиот дом на Реал, стадионот „Сантијаго Бернабеу“.

Весникот „Marca“ пренесува дека постојат четири проекти, кои биле строго чувани од очите на јавноста. 

Новиот стадион е еден од најголемите адути на претседателот на Реал, Флорентино Перез, со кој ќе се обиде да ја добие довербата на гласачите. 

На презентацијата било забрането присуството на камермани и фото репортери. 

Четирите проекти се дела на познати архитекти.

 

Макфакс

извор: marca.com/фото marca.com

Пронајдете не на следниве мрежи: