Кејт Мидлтон одзема здив во веќе виден фустан

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, уште еднаш докажа дека нема проблем со тоа ист фустан да облече неколку пати.
Кејт на грациозен начин повторно го носела фустанот во боја на лаванда, појавувајќи се со принцот Вилијам на самитот за здравје во Лондон.


Обожавателите на војвотката веќе се присетиле дека Кејт овој фустан го носела минатата година во Хамбург, но таа веќе докажала дека нема проблем со тоа, облеката да ја носи по неколку пати.
Тоалетата во која заблискала Кејт е креација на Емилија Викстед, и чини околу 1.350 фунти.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.