Loading...

Времето денес ќе биде променливо облачно, со слаба магла во претпладневните часови во одделни котлини и по речните долини.
Во Скопје минималната температура -3 до 8 степени Целзиусови во текот на денот, што е натпросечно за овој период од годината.
Кон крајот на денот облажноста ќе се зголемува и ќе има услови за локален краткотраен дожд и снег на планините во северозападниот дел од земјава. Ќе дува умерен, а наместа засилен северозападен ветер.

loading...