Каљари има нов тренер

 

Последнопласираниот тим во Серија А, Каљари, има нов тренер, откако отказ доби Масимо Фикадети. Екипата од Сардинија во наредниот период ќе ја предводи поранешниот играч Иво Пуљо.

48-годишниот Пуља има скромно тренерско искуство, до сега работел во младинските категории на Модена, а во истиот клуб бил и дел од стручниот штаб. 

Каљари по шест одиграни кола во Серија А има освоени само два бода. 

Фикадети е третиот тренер во калчолигата кој од стартот на сезоната добил отказ, претходно истото им се случи на Џузепе Санино (Палермо) и Доменико Ди Карло (Киево).

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: