Сити против Борусија, Реал го напаѓа Ајакс

 

Денес ќе биде комплетирано второто коло во Лигата на шампиони, на програмата се натпреварите во групите А, Б, Ц и Д.

Како и во премиерното коло и во ова во центарот на вниманието ќе биде Д групата каде во чии рамки ќе се одиграат најпривлечните дуели. 

Манчестер Сити по поразот на стартот од Реал, се наоѓа пред императив на победа на мечот со Борусија Дортмунд. 

Реал, во пресметката на поранешните европски шампиони, во Амстердам ќе му гостува на Ајакс. 

Група А:
Динамо Киев-Динамо Загреб
Порто-ПСЖ

Група Б:
Арсенал-Олимпијакос
Шалке-Монпелје

Група Ц:
Зенит-Милан
Андерлехт-Малага

Група Д:
Манчестер Сити-Борусија Дортмунд
Ајакс-Реал.

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: