УХМР ПРЕДУПРЕДУВА: Не очекува нова БУРА и појава на ГРАД

До утре ќе се задржи стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР.Од таму велат дека в среда попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи.
В четврток на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,  кога ќе има и услови за локална појава на невреме со град.Од таму велат дека в среда попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи.

Пронајдете не на следниве мрежи: