Какво ќе биде времето денес?

Loading...

Времето денеска ќе биде стабилно и суво со студено утро, а преку денот ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност.Утринската температура ќе се движи од минус 10 до два, а дневната од минус два до шест степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до минус пет и со дневна до три степени.

За време на новогодишната ноќ времето ќе биде ведро и многу студено со температура од минус 14 до минус шест степени.
Утринската температура ќе се движи од минус 10 до два, а дневната од минус два до шест степени.
Во Скопје слично време, со утринска темпера

loading...
Loading...