Лионел Меси денеска стана татко

Еден од најдобрите светски фудбалери, аргентинецот Лионел Меси денеска стана татко, откако неговата сопрува Антонела Рокуцо го роди синот Тијаго. На само 2 дена пред големото “ел класико” каде Барселона се среќава со Реал Мадрид и каде уште сега може да го реши првенството ова е одлична вест за Аргентинецот и добра мотивација пред големиот дуел. 

По самото доаѓање на свет, малиот Тијаго е интересен за јавноста која масовно се запрашува дали ке го наследи својот татко. 

 

 

 

 

 

 

 

 

(ВИДЕО) Кога Тоти и Дел Пиеро би биле актери…

(Видео): Еве зошто Лукас Моура е ГОЛЕМ ФУДБАЛЕР…

(ВИДЕО) Како спортистите го применуваат “Gangnam style”

Пронајдете не на следниве мрежи: