Самсоненко: Ајде да бидеме сериозни, јас толку инвестирав и не ми паѓа на памет сега да се откажам

Најубавата спортска приказна кај нас стигна до среќен крај, откако цела сезона имаше дилеми, недоумици, стравови за егзистенцијата на клубот. Вардар се искачи на ракометниот врв, а Сергеј Самсоненко беше блиску до ракометарите да го прослави историскиот успех. Претседателот на Вардар славеше заедно со ракометарите во хотелот „Радисон Блу“ во Келн, а потоа им се обрати и на симпатизерите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.