Тиаго Силва се враќа во Милан?

Дефанзивецот од редовите на екипата на ПСЖ кој дојде во Франција од тимот на Милан, се шпекулира дека наводно би можел во најскоро време повторно да се врати во Милан.

Неговиот агент, Пауло Тонието обелодени една информација во јавноста која медиумите на големо ја раширија во јавноста, тоа е дека дефанзивецот би можел бргу да се врати во тимот на Милан.

Инаку, Силва за 42 милиони евра се пресели во ПСЖ во летниот преоден рок.

Пронајдете не на следниве мрежи: