Агуеро: Кој е Леонел Меси?

Loading...

Напаѓачот на екипата на Манчестер Сити своевремено не знаел кој е Меси, па сега се потсетува на таа интересна приказна.

Серхио Агуеро сеуште се потсетува на интересната приказна во 2005-тата година кога не го препознал Меси, на светското првенство за играчи до 20 годишна возраст.

„Зборувавме нешто околу копачки, и тогаш Меси кажа нешто, јас го прашав како се вика, а тој ми кажа дека се вика Леонел. Потоа го прашав и за презимето и ми одговори дека е Меси. Сепак, и понатаму незнаев кој е тој“ се потсетува Агуеро.

loading...
Loading...