32 коло на Бундеслигата во живо на Eurosport 2

Баерн овој викенд може да ја освои титулатаСо само три кола до крај, разликата меѓу првите две екипи, Баерн Минхен и Борусија Досртмунд е 7 бода. Доколку Баерн во сабота на домашен терен ја победи Борусија Махенгладбах, титулата ќе отиде на Алиенс Арената. На Баерн Минхен му треба само уште една победа во следните три кола за да ја освои четвртата по ред титула и 26 титула во историјата на клубот.
Ако момците на Гвардиола осигура барем една победа, Дортмунд сигурно ќе го заземе второто место. Во 32 коло, Волфсбург кој е на 10 место патува кон Сигнал-Идуна Парк. Тим Дитер Хекинг не е во завидна форма, од победата на Борусија Махенгладбах со резултат 2-1 нема добиено ниту еден натпревар во последните два месеци.
Најинтересна средба најверојатно ќе биде онаа меѓу Баерн Леверкузен и Херта Берлин. Третата и четвртата екипа на табелата ќе одиграат натпревар која би можела да ја започне борбата за последното место кое гарантира влез во Лигата на шампионите. Екипата на Леверкузен е во одлична форма за разлика од Берлин. Херта нема добиено натпревар во последните четири кола од победата над Инглоштад со резултат 2-1. Ако победата отиде во рацете на гостинскиот тим, разликата ќе се намали само на три бода и Херта ќе може да се надева на чудо и на табелата да го престигне Баерн Леверкузен.
Последниот натпревар од 32 коло е закажан за понеделник, а против испаѓање се борат Вердер Бремен и Штудгарт.
32 коло Бундеслига- Во живо на Eurosportu 2
FC Augsburg – FC Koln, петок 20:00
Bayern München – Borussia Mönchengladbach, сабота 15:30
Bayer Leverkusen – Hertha Berlin, сабота 18:30
Werder Bremen – VfB Stuttgart, понеделник 20:30Со само три кола до крај, разликата меѓу првите две екипи, Баерн Минхен и Борусија Досртмунд е 7 бода. Доколку Баерн во сабота на домашен терен ја

Пронајдете не на следниве мрежи: