Видео: Роналдињо постигнуваше голови и плачеше, го погоди смртта на татко му…

Големата фудбалска легенда Роналдињо имаше доста емотивен настап на натпреварот за екипата на Атлетико, тој постигна хет-трик во победата над Фигуеренсе, но едноставно не можеше да се совземе и наместо со својата препознатлива насмевка, тој беше со солзи во очите, причината е смртта на неговиот татко.

Пронајдете не на следниве мрежи: