Лекција по фудбал од Јунајтед за Њукасл

Loading...

Екипата на Манчестер Јунајтед со 0-3 на гостувањето кај Њукасл потполно го надигра домаќинот.

Еванс уште во 8-мата минута од мечот го доведе тимот на Манчестер Јунајтед во водство од 0-1, на 0-2 зголеми Евра само 8 минути подоцна.

Во вториот дел Клеверли во 71-вата минута од мечот го даде конечниот епилог од мечот, 1-3.

Резултати…

Саутемптон-Фулам 2-2

Ливерпул-Стоук 0-0

Тотенхем-Астон Вила 2-0

Њукасл-Манчестер Јунајтед 0-3

loading...
Loading...