Меси одби да зборува за Роналдо: Никој овде не е посебен

Фудбалерот на екипата на Барселона, Лионел Меси, смета дека натпреварот бил доста неизвесен но дека и тие го очекувале таквиот епилог на мечот.

„Беше ова прекрасен натпревар. Можевме да победиме, но и Реал го можеше тоа. Сакавме триумф, но тоа воопшто не беше туку така лесно.“ вели Меси по дербито.

Околу Роналдо, аргентинецот не сакаш конкретно да коментира.

„Не сакам да коментирам за поединци, овде никој не е посебен. Овие натпревари сите ги мотивираат, не само Роналдо и мене“ заврши Меси во интервјуто за тамошните медиуми.

Пронајдете не на следниве мрежи: