Рома би го ангажирала Давиде Сантон?

Фудбалерот на екипата на Њукасл, би можел да се врати во Серија А, односно да потпише договор со екипата на Рома, пренесуваат англиските медиуми.

Со своите одлични игри за екипата на Њукасл, си ги отвори вратите на многу големи клубови низ Европа.

Како што се наведува, тимот на Рома е сериозно заинтересиран да го ангажира одличниот дефанзивец кој во Њукасл пристигна како фудбалер на Интер каде не доби вистинска шанса за докажување.

Пронајдете не на следниве мрежи: