Српските медиуми: До кога вака!? (ФОТО)

Ден по вчерашниот натпревар меѓу Партизан и Флензбург во Ниш, главна тема не е играта на учесникот, туку по којзнае кој пат, кога е во прашање српскиот спорт, дивеењето е топ-тема, пренесува „спортске.нет“.

Имено, на натпреварот меѓу екипите на Партизан и Флензбург во Ниш, дојде до меѓусебна тепачка меѓу навивачите на Партизан, и тоа го одбележа по лошо овој натпревар.

Интересни анализи се шират низ порталите и новините во Србија…

читајте пулс24

Срамно, така ги опишуваат овие настани спортските медиуми во Србија, велат „Се преселија во Ниш поради нив, се надеваа дека ќе ги поддржат на вистински начин, но, испадна спротивното…“ (спортске.нет)

Извор: sportske.net

Пронајдете не на следниве мрежи: