Забранетото овошје: Honda CR-Z Mugen Rz

Loading...

Уште од самото лансирање на новата Honda CR-Z, љубителите на Honda сакаат само една работа – поголема сила.

Поради тоа, на сцена настапува Honda CR-Z Mugen, најновата креација на мајсторите за тјунинг Mugen.

Најновата креација започнува со 1.5-литарски мотор, кој поседува супер компресор и додава 20 КС на електричниот мотор на обичната верзија, односно вкупно има 154КС.Тука се и 17-инчните алуминиумски фелни вградени во гумите со високи перформанси.

Од овој модел ќе бидат произведени само 300 автомобили, а цената на овој убавец, ќе изнесува 44,000 евра.

loading...
Loading...