Дел Пиеро: Го одбив Ливерпул поради Хејсел

Легендата на екипата на Италијански Јувентус, Дел Пиеро, кој моментално е играч во Австралиската Лига, даде интересна изјава во јавноста каде обелодени дека имал понуда од Ливерпул, но, ја одбил поради настанот на стадионот Хејсел, каде животот го загубија 39 навивачи.

„Тогаш помислив на она што се случи на „Хејсел“. Јувентус и Ливерпул успеаа да ги поправат односите, но, многу луѓе не можат да ја заборават таа трагедија“ изјави Дел Пиеро.

Пронајдете не на следниве мрежи: