Венгер има 35 милиони за трошење во Јануари

Loading...

Медиумите на Островот започнаа со шпекулациите околу тоа кој е веќе запишан во тефтерот на Арсен Венгер, обелоденувајќи информација која вели дека стратегот на екипата на Арсенал има за трошење околу 35 милиони евра.

По се се чини дека екипата на Арсенал е сериозно заинтересирана да го ангажира Адријано Лопез, напаѓачот на екипата на Арсенал, кој во моментов е во целосна сенка на Радамел Фалкао.

loading...
Loading...