Ибрахимовиќ: Просечниот Балотели, за просечната Барселона

Златан Ибрахимовиќ даде мошне интересна изјава за јавноста, каде за португалски „А“ изјавува дека Балотели побрзо би отишол во Барселона, отколку во Реал, бидејќи бил просечен играч, за просечна екипа, како што тој ја наведува Барселона.

„Не верувам дека тоа ќе се случи еден ден. Тој побрзо би се преселил во екипата на Барселона отколку во екипата на Реал. Просечен играч, за просечен клуб“ вели Ибра.

Интересно, оваа изјава е чудна на Ибра, судејќи по фактот што кога Балотели имаше недоразбирања со Мурињо додека играа за Интер, Ибра застана зад Марио Балотели бранејќи го.

Пронајдете не на следниве мрежи: