Роналдо го “разочара“ Капело

Фабио Капело изјави во јавноста дека до некаде очекувал дека Кристиано Роналдо нема да игра.

„Навивав за да не дојде, мислев дека повредата е сериозна“ се шегуваше Фабио Капело, потоа додаде дека навистина не мислел ништо лошо.

„Ако тој почне со својата препознатлива игра, тогаш ништо не може да го спречи, тука тактиката не помага“ додаде Капело.

Моментално Капело е селектор на селекцијата на Русија, селекциите на Русија и Португалија се среќаваат денес со почеток од 17 часот.

Пронајдете не на следниве мрежи: