Мурињо му е лут на Касиљас

Loading...

 

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо и капитенот на екипата, Икер Касиљас, повторно ги откопаа ’воените секири’, во момент кога делуваше дека двајцата ги нормализирале односите.

Како што пренесува шпанската агенција „VLM“, Мурињо ги загубил нервите кога го видел срдечното поздравување на Касиљас со играчите на Барселона по завршувањето на „Ел класико“. 

„Следниот пат нека оди со нив во нивната соблекувална“, порачал Мурињо.

 

Макфакс

извор: vlm

loading...
Loading...