Освалдо би можел да премине во Јуве

Според информациите кои ги пренесуваат италијанските медиуми, напаѓачот на Рома, Освалдо би можел да премине во тимот на Јувентус.

Италијанските медиуми почнаа да шпекулираат околу новата дестинација на Освалдо, откако овој напаѓач по одличните игри за тимот на Рома, влезе во списокот на желби на повеќе големи клубови.

Инаку, во моментов Освалдо има низа на проблеми во Рома, имаше инцидент каде се степаа со со Ламела, имаше проблеми со тренерите, а сега е веќе во големи недоразбирања и несогласувања со Земан.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: