Бензема: Сакам да бидам како Зинедин Зидан!!!

Loading...

Напаѓачот на екипата на Реал од Мадрид би сакал да го достигне врвот што го достигна францускиот АС, легендарниот Зинедин Зидан.

„Сеуште добро се сеќавам на првиот момент кога го запознав Зидан. Тој момент беше како сон за мене.“ вели Бензема.

„Тој е голем човек, нема сомнение во тоа, тој е човек кој секогаш ми даваше совети кога ми беа потребни. Се надевам дека ќе успеам да направам кариера слична како неговата и да постигнам успеси кои тој ги постигна“ заврши Карим Бензема.

loading...
Loading...