Џорџ Клуни знае да ужива

Loading...

Кога сте богати и славни, можете да си дозволите многу работи за кои обичните луѓе можат само да сонуваат, а поготово кога е во прашање скап, редок, брз и егзотичен автомобил.

Тоа го прикажа викендот и познатиот глумец Џорџ Клуни, кој се опушти од бројните работни обврски возејќи се во еден извонреден примерок од американската индустрија.

Оваа црвена ракета, со ретро изглед, е дел од улиците на Лос Анџелес. C1 „Korveta“ кабриолет од 1958 година е новиот љубимец на познатиот глумец.

Интересниот дел од овој автомобил е направен рачно, но не е практичен за возење по високи температури, поради тоа што може да остави трајни последици на него, така да денес е вистинска реткост да се види на асвалтот.

loading...
Loading...