Кристиано Роналдо, првиот спортист со над 50 мил. Фанови на „Facebook“

Португалецот кој настапува во редовите на екипата на Реал Мадрид на својот официјален „Facebook“ профил забележа рекордна бројка од над 50 милиони фанови.

Кристиано Роналдо, првиот спортист што забележа над 50 милиони фанови на својата официјална фан-страна на „Facebook“.

Фото: Eurosport

Пронајдете не на следниве мрежи: