Иниеста опиша како би изгледал идеалниот фудбалер

 

Андрес Иниеста, кој минатиот месец од УЕФА ја доби наградата за играч на годината, за „Marca“ опиша кои вештини треба да поседува идеален фудбалер.

Тој наведе неколку фудбалери, но скромниот играч од редот за врска, не смета дека идеалниот фудбалер би требало да поседува некоја негова вештина. 

„Мора да размислува како Радамел Фалкао, да има карактер како Пујол, десна нога како Чави, а лева како Меси, да има тактички способности како Серхио Бускетс и чувство за гол како Кристијано Роналдо“, рекол Иниеста.

читајте пулс24

 

Макфакс

извор: marca.com

Пронајдете не на следниве мрежи: