Запознајте ја прекрасната Андреа и нејзиниот „набилдан“ Golf GTI

Loading...

Кога станува збор за фотографиите со убави девојки и јаки автомобили, 99% од случаевите се работи за професионални модели кои немаат никаква врска со возилата.

Но, тоа не е случај со 23-годишната Андреа, освен што е агент за недвижности и Мис Јамаха 2012, поседува и тркачка „А“ лиценца и ќе учествува во VLN и GLP шампионатот.

 

 

BBM Motorsport работеше на спремање на нејзиниот Golf GTI петта генерација и одлучија да ни ги претстават фотографиите од автомобилот и прекрасната Андреа.

   

 

Овој Golf има сила од 331 КС кои произлегуваат од 2.0 – литарскиот TSI мотор со турбо компресор. Комплетната трансформација на овој автомобил изнесува 19,500 евра.

loading...
Loading...