Јувентус и Арсенал се „загреваат“ за потписот на Љоренте

Екипите на Јувентус и Арсенал тргнуваат во нова трка за потписот на напаѓачот Љоренте.
Се чини дека јануарскиот рок ќе биде последната препрека за трансфер на Љоренте, на големо се шпекулира дека Англискиот премиерлигаш Арсенал, и Италијанскиот Јувентус ќе тргнат мошне сериозно во трката за неговиот потпис.
„Дејли Мур“ пишува дека Јувентус е во предност поради тоа што е спремен да плати повеќе за ангажман на напаѓачот.

Пронајдете не на следниве мрежи: