Македонец судија му судеше на Дел Пиеро

Судијата Деловски беше главен арбитар на мечот помеѓу екипите на Западен Сиднеј и Сиднеј, во дербито од Австралијанската фудбалска Прва Лига, каде гостите предводени од прославениот Италијански фудбалер Дел Пиеро беа предводени во минимална победа од 0-1.
Мечот на „Парамата“ стадионот беше проследен од 21 000 публика.
Инаку 37-годишниот Деловски не беше единственото „интересно“ презиме на овој дерби-натпревар, кај екипата на Сиднеј во која настапува Дел Пиеро, се најдоа уште голманот Нечевски и Петковски кој влезе како резерва заменувајќи го во 74-тата минута Фабињо.

Пронајдете не на следниве мрежи: