Боаш: Челзи е најсериозен кандидат за титулата

Loading...

Шефот на стручниот штаб на екипата на Тотенхем по поразот од Челзи на домашен терен со 2-4 се увери во тоа дека тимот на Челзи е најсериозниот претендент за освојување на титулата во Премиер Лигата.
„Челзи игра прекрасно оваа година, во истата позиција е како Сити минатата сезона и има големи шанси да ја освои титулата во Премиер Лигата“ изјави Вилаш Боаш.
 

loading...
Loading...