Штимац: Донесете ја Србија во Сплит

Loading...

Селектор на фудбалската репрезентација на Хрватска, Игор Штимац, во неделата во Сплит, за време на натпреварот меѓу Хајдук и Истра, на својот профил на Facebook откри во кои градови би сакал репрезентацијата да ги одигра квалификациските мечеви со Србија, Шкотска и Белгија.
„Донесете ја Србија во Сплит, Шкотска во Осјек, а Белгија во Загреб“, напишал Штимац. Хрватскиот селектор на овој начин им испратил порака на навивачите и на првиот човек на Хрватскиот фудбалски сојуз, Давор Шукер. Хрватска против Србија, на домашен терен ќе игра на 22-ри. март, но очигледно е дека со оваа порака на Штимац ќе се интензивираат кавгите меѓу Сплит и Загреб. Сигурно е дека Хрватска со Србија ќе игра на „Максимир“ во Загреб, Шкотска ќе гостува во Осјек, додека најверојатно утешна награда за Сплит ќе биде мечот со Белгија.
Макфакс

loading...
Loading...