Рио останува на „Олд Трафорд“, но со двојно помала плата

Дефанзивецот на екипата на Манчестер Јунајтед е главна тема во Англија, англиските медиуми сериозно се зафатија со темата „Рио“ и неговото неприфаќање да излезе со маица за поддршка за борба против расизмот.
Ферги упати јавна критика за Рио Фердинанд наведувајќи дека целосно го разочарал и за тоа ќе следат санкции.
Според пишувањата во Англија, екипата на Манчестер Јунајтед наводно планира да му ја намали платата на Рио, се претпоставува дека платата би му била преполовена.

Пронајдете не на следниве мрежи: