Џерард: Стерлинг ќе биде ѕвезда!!!

Легендата на екипата на Ливерпу, Стивен Џерард, изјави дека во младиот Стерлинг гледа идна ѕвезда која ќе го носи дресот на Ливерпул со гордост.
17-годишниот фудбалер на Ливерпул, Рахим Стерлинг, е еден од клучните играчи на екипата на Ливерпул, тоа го потврдува и Џерард кој го поврзува Стерлинг како главна идна ѕвезда во Англискиот фудбал.
„Сите знаевме дека се работи за талентиран фудбалер, но ретко кој веруваше дека на своите 17 години ќе ја воодушеви јавноста со своите игри, пристап и зрели размислувања“ изјави Џерард.

Пронајдете не на следниве мрежи: