Лам: Манџукиќ е тип на играч кој дава се од себе за екипата

Хрватскиот интернационалец во редовите на екипата на Баерн од Минхен игра одлично, во Германската Бундес Лига постигна 7 голови и моментално е прв стрелец во лигата, стигнуваат пофалби за Манџукиќ и од Филип Лам.
„Манџукиќ е во голема форма и тој е играч кој дава се од себе за екипата. Морам да нагласам дека целата екипа знае да се трансформира брзо од одбрана во напад, тоа го постигнавме доста успешно на мечот во Дизелдорф“ изјави Филип Лам.

Пронајдете не на следниве мрежи: