ЛШ: Незгодниот Шахтјор го дочекува Челзи, Брага му гостува на Јунајтед

Интересни средби се играат денес во Лигата на Шампионите каде се игра третото коло.
Дуелот меѓу екипите на Шахтјор и Челзи се чини ќе биде дерби-меч во вечерашните средби, а во сенка на овој натпревар ќе биде и натпреварот помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Брага.
За денес на програмата се следните средби…
Спартак М.-Бенфика (18 часот)
Барселона-Селтик (20,45 часот)
Шахтјор-Челзи
Манчестер Ј.-Брага
Нордсјиланд-Јувентус
БАТЕ-Валенсија
Лил-Баерн М.
Галатасарај-Клуж

Пронајдете не на следниве мрежи: