Трезеге се враќа во Италија, Палермо е неговата следна дестинација

Loading...

Французинот од екипата на аргентински Ривер Плејт би можел да се врати во Италијанското фудбалско првенство, како што пишуваат италијанските медиуми, наводно преговорите се во тек со екипата на Палермо.
„Преговараме со Палермо и постои можност да трансферот се оствари во јануарскиот преоден рок“ изјави агентот на Давид Трезеге.

loading...
Loading...