Европа Лига: Герет Бејл на тешки маки, ќе има дуел со Агим Ибраими

Loading...

Денес на програмата на Европа Лига се играат мошне интересни, за нашата публика интересно ќе биде како Герет Бејл ќе ги спречи нападите на нашиот интернационалец во редовите на Марибор, Агим Ибраими, од друга страна се чини дека дербито на денешните натпревари се игра во Англија, помеѓу екипите на Ливерпул и Анжи.
За нас ќе биде интересен дуелот Бејл-Ибраими со оглед на фактот што Македонската фудбалска репрезентација во овој квалификациски циклус е токму во група со Велс, во чија репрезентација настапува токму еден од најдобрите странични играчи, Герет Бејл.

loading...
Loading...