Mercedes SLS AMG направен за Дарт Вејдер

Loading...

 

Германската тјунинг куќа Kircherer има големо искуство кога Mercedes SLS AMG модел е во прашање.
 
Најновата креација, наречена едноставно Supercharged GT, доаѓа облечен само во црно и со многу мрачен изглед, кој ја нагласлува Kircher заштитната маска на хаубата.
 

 
Под хаубата Kircherer смести турбо компресор кои допринесува овој модел да произведува 700 КС и 840 Нм.
 
До „стотка“ забрзува за само 3.4 секунди и развива максимална брзина до 300 км/ч.
 

 
Погледнете ги следниве статии
Запознајте го првиот Mercedes CLK GTR Sport некогаш направен
BMW претстави нова генерација на полициски возила
Задолжително: Dodge Viper vs Lamborgini Gallardo
 

loading...
Loading...